Aprašymas

Segmentinės perforuoto gipso kartono lubos yra išskirtinis sprendimas tiek savo puikiomis akustinės charakteristikomis, tiek unikalia išvaizda. Estetika, ilgaamžiškumas, akustika – tai pagrindiniai dalykai dėl kurių segmentinės perforuoto gipso kartono lubos rekomenduojamos kaip išskirtinis interjero sprendimas. Šio tipo lubos ypač populiarios Skandinavijos šalyse.

Perforuotų gipso kartonų plokščių lubų tipai

Segmentinės, montuojamos į “T” tipo  konstrukciją            Perforuoto gipso kartono plokščių lubos                  Koridoriams skirta sistema “PLANK”

                                       

Plokščių matmenys

Segmentinės, montuojamos į “T” tipo konstrukciją

Standartiniai lubų plokščių išmatavimai yra 600×600 mm arba 1200×600 mm. Renkantis plokščių matmenis, svarbu atkreipti dėmesį į kitų lubų elementų specifikacijas ir tinkamą jų integravimą, tokių kaip šviestuvai, vėdinimo įrenginiai ir pan.

   

 

 

 

 


Perforuoto gipso kartono plokščių lubos

Standartiniai perforuotų GKP lubų plokščių išmatavimai yra 1200×2000 mm (kai perforacija reguliari) arba 1200×2400 mm (kai perforacija nereguliari).

 

 

 

 

 

 

 

 


Koridoriams skirta sistema “PLANK”

Standartiniai “PLANK” lubų plokščių išmatavimai yra 300×1200 mm, 300×1800 mm, 300×2400 mm. Renkantis plokščių matmenis, svarbu atkreipti dėmesį į kitų lubų elementų specifikacijas ir tinkamą jų integravimą, tokių kaip šviestuvai, vėdinimo įrenginiai ir pan.

   

 


Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti matmenų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Briaunų tipai

Segmentinės, montuojamos į “T” tipo konstrukciją

Didžioji dalis lubų plokščių modelių gali turėti skirtingus briaunų tipus, kurių standartinį asortimentą pateikiame žemiau, tačiau pažymime jog dalis modelių gali turėti išskirtines ir specialias briaunas. Briaunos tipas labai įtakoja galutinį estetinį lubų vaizdą.

 

 

 

 


Perforuoto gipso kartono plokščių lubos

Perforuotos plokštės montuojamos į konstrukciją, analogišką standartinių gipso kartono plokščių (GKP). Sumontuotų šių tipo plokščių briaunos yra glaistomos ir vėliau paviršius dažomas pasirinkta spalva.

 

 

 

 


Koridoriams skirta sistema “PLANK”

“PLANK” plokščių ilgoji briauna turi įgilintą E15 tipo briauną, trumpoji – stati A tipo. Pabrėžtina jog “PLANK” plokštės koridoriuose montuojamos ant specialios konstrukcijos, kuri nereikalauja tvirtinimo į perdangą. Tai ypač aktualu jeigu virš lubų yra didelis komunikacijų tinklas.

 

 

 

 


Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti briaunų tipų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Paviršiaus perforacijos

Perforuotos gipso kartono plokštės turi platų perforacijų pasirinkimo spektrą. Ant plokščių vidinės pusės yra priklijuotas akustinis audinys. Pabrėžtina jog perforacija sąlygoja ne tik estetinį galutinį lubų vaizdą, bet ir akustines savybes.


Segmentinės, montuojamos į “T” tipo konstrukciją

 

 

 

 

 


Perforuoto gipso kartono plokščių lubos

Vientisa perforacija:

 

 

 

 

 

Zonomis perforuotos plokštės:

 

 

 

 

 


Koridoriams skirta sistema “PLANK”

Akustika

Patalpų akustika yra labai svarbus aspektas įrenginėjant patalpas. Perforuoto gipso kartono plokštės pasižymi labai geromis garso sugerties savybėmis. Tai reiškia, jog sumontavus tokio tipo plokštes, patalpoje bus sumažinama aidėjimo trukmė ir taip pagerinamas akustinis komfortas. Medžiagos garso sugerties savybes nurodo garso sugerties koeficientas (žymimas αw) ir kuo jis yra aukštesnis, tuo bus geriau absorbuojamas garsas ir triukšmo šaltinis.

Garso sugerties klasė

Garso sugerties koeficientas

αw

A 0.90 – 1.00
B 0.80 – 0.85
C 0.60 – 0.75
D 0.30 – 0.55
E 0.15 – 0.25
Nespecifikuojama 0.00 – 0.10

Pastaba: Labai svarbu atkreipti dėmesį jog „garso sugertis“ ir „garso izoliacija“ yra skirtingos sąvokos ir priklausomai nuo situacijos ir keliamų reikalavimų, turi būti parenkami konkretūs spendimai. Akustikos klausimais bei parenkant tinkamus sprendimus  rekomenduojame susisiekti ir pasikonsultuoti su SEGMENTUM personalu.

LOGO_Gyproc
 GYPROC

GYPROC kabamųjų lubų katalogas