Aprašymas

Akustinės vertikalios plokštės (dar vadinamos „lamelės“ arba „bafflai“) ypač tinkamas pasirinkimas didelėse erdvėse, kur svarbu sumažinti aidėjimo trukmę, tačiau kartu palikti lubose erdvę apšvietimui, bei oro ventiliacijos sistemoms. Taip pat, tai rekomenduojamas sprendimas erdvėse, kur yra komplikuotas lubų įrengimas „nuo sienos iki sienos“.  Dėl šios priežasties vertikalios plokštės dažniausiai naudojamos prekybos centruose, viešosiose erdvėse (muziejuose, restoranuose ir kt.), sporto salėse, gamyklose.

Plokščių matmenys

     

   

Paviršiaus tekstūros ir spalvos

Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pagrindo pasižymi jog turi lygų paviršių, todėl jas sumontavus gaunamas estetiškai „švarus“ paviršiaus vaizdas.

Standartinė lubų bei jų konstrukcijos spalva yra balta. Tačiau gamintojai tam tikriems modeliams turi savo išskirtinę spalvų paletę.

 

Gamintojo ECOPHON plokščių spalvų paletė “Akutex™ FT”:

 

 

 

 

 

 

 

Gamintojo ROCKFON plokščių spalvų paletė “Color-all®”

Akustika

Patalpų akustika yra labai svarbus aspektas įrenginėjant patalpas. Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pasižymi labai geromis garso sugerties savybėmis. Tai reiškia, jog sumontavus tokio tipo plokštes, patalpoje bus sumažinama aidėjimo trukmė ir taip pagerinamas akustinis komfortas. Medžiagos garso sugerties savybes nurodo garso sugerties koeficientas (žymimas αw) ir kuo jis yra aukštesnis, tuo bus geriau absorbuojamas garsas ir triukšmo šaltinis.

Garso sugerties klasė

Garso sugerties koeficientas

αw

A 0.90 – 1.00
B 0.80 – 0.85
C 0.60 – 0.75
D 0.30 – 0.55
E 0.15 – 0.25
Nespecifikuojama 0.00 – 0.10

Pastaba: Labai svarbu atkreipti dėmesį jog „garso sugertis“ ir „garso izoliacija“ yra skirtingos sąvokos ir priklausomai nuo situacijos ir keliamų reikalavimų, turi būti parenkami konkretūs spendimai. Akustikos klausimais bei parenkant tinkamus sprendimus  rekomenduojame susisiekti ir pasikonsultuoti su SEGMENTUM personalu.

 

ECOPHON Solo Baffle  katalogas
ROCKFON Contour Baffle  katalogas
ROCKFON Universal Baffle  katalogas
ROCKFON Industrial Baffle  katalogas
ROCKFON Humitec Baffle  katalogas