Aprašymas

Akustinės lubų salos – sparčiai populiarėjantis sprendimas dėl aukštų akustinių charakteristikų, funkcionalumo ir universalumo. Akustinėms lubų saloms nereikalinga įprastai naudojama segmentinių lubų konstrukcija, todėl gali būti  lengvai integruojamos į patalpas, kur virš lubų ištiestas didelis kiekis komunikacijų. Dažnu atveju akustinės salos yra naudojamos ir kaip išskirtinis interjero sprendimas.

Plokščių matmenys ir formos

                         

 

                       

                             

                          

Paviršiaus tekstūros ir spalvos

Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pagrindo pasižymi jog turi lygų paviršių, todėl jas sumontavus gaunamas estetiškai „švarus“ paviršiaus vaizdas.

Standartinė lubų bei jų konstrukcijos spalva yra balta. Tačiau gamintojai tam tikriems modeliams turi savo išskirtinę spalvų paletę.

 

Gamintojo ECOPHON plokščių spalvų paletė “Akutex™ FT”:

 

 

 

 

 

 

 

Gamintojo ROCKFON plokščių spalvų paletė “Color-all®”

Akustika

Patalpų akustika yra labai svarbus aspektas įrenginėjant patalpas. Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pasižymi labai geromis garso sugerties savybėmis. Tai reiškia, jog sumontavus tokio tipo plokštes, patalpoje bus sumažinama aidėjimo trukmė ir taip pagerinamas akustinis komfortas. Medžiagos garso sugerties savybes nurodo garso sugerties koeficientas (žymimas αw) ir kuo jis yra aukštesnis, tuo bus geriau absorbuojamas garsas ir triukšmo šaltinis.

Garso sugerties klasė

Garso sugerties koeficientas

αw

A 0.90 – 1.00
B 0.80 – 0.85
C 0.60 – 0.75
D 0.30 – 0.55
E 0.15 – 0.25
Nespecifikuojama 0.00 – 0.10

Pastaba: Labai svarbu atkreipti dėmesį jog „garso sugertis“ ir „garso izoliacija“ yra skirtingos sąvokos ir priklausomai nuo situacijos ir keliamų reikalavimų, turi būti parenkami konkretūs spendimai. Akustikos klausimais bei parenkant tinkamus sprendimus  rekomenduojame susisiekti ir pasikonsultuoti su SEGMENTUM personalu.

 

ECOPHON Solo

katalogas

ROCKFON Eclipse

katalogas