Aprašymas

Lubų plokštės, pagamintos iš mineralinės vatos, pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis – ypač aukšta garso sugertimi. Dėl šių savybių dažnai montuojamos patalpose, kur norima sumažinti aidėjimo trukmę ir tokiu būdu pagerinti akustinį komfortą.

Renkantis tinkamą produktą pagal garso sugerties savybes, reikėtų atkreipti dėmesį į konkrečios lubų plokštės deklaruojamą garso sugerties klasę. Klasė priklauso nuo išmatuotos garso sugerties kreivės. Aukščiausios klasės lubų plokštės, t.y. geriausiai gerenčios garsą yra žymima A raide, o žemiausia – E. Atkreiptinas dėmesys, jog esant kuo aukštesnei klasei, tuo bus aukštesnė ir lubų plokštės kaina, todėl svarbu pasirinkti racionaliausią sprendimą pagal patalpų naudojimo paskirtį.

Plokščių matmenys

Standartiniai lubų plokščių išmatavimai yra 600×600 mm arba 1200×600 mm, tačiau priklausomai nuo konkretaus modelio, jų išmatavimų asortimentas gali būti gerokai platesnis, pvz.: 600×1800 mm, 300×1200 mm, 1200×1200 mm ir kiti. Renkantis plokščių matmenis, svarbu atkreipti dėmesį į kitų lubų elementų specifikacijas ir tinkamą jų integravimą, tokių kaip šviestuvai, vėdinimo įrenginiai ir pan.

   

 

 

 

 

 

 

 

Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti matmenų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Briaunų tipai

Didžioji dalis lubų plokščių modelių gali turėti skirtingus briaunų tipus, kurių standartinį asortimentą pateikiame žemiau, tačiau pažymime jog dalis modelių gali turėti išskirtines ir specialias briaunas. Briaunos tipas labai įtakoja galutinį estetinį lubų vaizdą.

 

 

 

 

 

Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti briaunų tipų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Paviršiaus tekstūros ir spalvos

Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pagrindo pasižymi jog turi lygų paviršių, todėl jas sumontavus gaunamas estetiškai „švarus“ paviršiaus vaizdas.

Standartinė lubų bei jų konstrukcijos spalva yra balta. Tačiau gamintojai tam tikriems modeliams turi savo išskirtinę spalvų paletę. Renkantis spalvą, svarbu atkreipti dėmesį ir į konstrukcijos spalvą.

 

Gamintojo ECOPHON plokščių spalvų paletė “Akutex™ FT”:

 

 

 

 

 

 

 

Gamintojo ROCKFON plokščių spalvų paletė “Color-all®”

Akustika

Patalpų akustika yra labai svarbus aspektas įrenginėjant patalpas. Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pasižymi labai geromis garso sugerties savybėmis. Tai reiškia, jog sumontavus tokio tipo plokštes, patalpoje bus sumažinama aidėjimo trukmė ir taip pagerinamas akustinis komfortas. Medžiagos garso sugerties savybes nurodo garso sugerties koeficientas (žymimas αw) ir kuo jis yra aukštesnis, tuo bus geriau absorbuojamas garsas ir triukšmo šaltinis.

Garso sugerties klasė

Garso sugerties koeficientas

αw

A 0.90 – 1.00
B 0.80 – 0.85
C 0.60 – 0.75
D 0.30 – 0.55
E 0.15 – 0.25
Nespecifikuojama 0.00 – 0.10

Pastaba: Labai svarbu atkreipti dėmesį jog „garso sugertis“ ir „garso izoliacija“ yra skirtingos sąvokos ir priklausomai nuo situacijos ir keliamų reikalavimų, turi būti parenkami konkretūs spendimai. Akustikos klausimais bei parenkant tinkamus sprendimus  rekomenduojame susisiekti ir pasikonsultuoti su SEGMENTUM personalu.

 

 ECOPHON Advantage
 ECOPHON Gedina

ECOPHON Focus

plačiausia gaminių grupė

ECOPHON Master

ECOPHON Super G

atsparios smūgiams

ECOPHON Combison

garso izoliacijai ir sugerčiai

ECOPHON Sombra

juodos spalvos plokštės

ECOPHON Hygiene

sterilioms patalpoms

ECOPHON Industry

pramonei

ROCKFON Blanka

plačiausia gaminių grupė

ROCKFON Blanka Bas
ROCKFON Blanka Activity

ROCKFON Color-All

spalvotos plokštės

ROCKFON Ligna

su medžio imitacijos danga

ROCKFON Artic

ROCKFON Boxer

atsparios smūgiams

ROCKFON Hygienic

sterilioms patalpoms

ROCKFON Hygienic Plus

ypač sterilioms patalpoms

ROCKFON Industrial

pramonei

ROCKFON Industrial Black

juodos spalvos plokštės

ROCKFON Koral
ROCKFON Logic

ROCKFON Samson

plokštės sporto salėms

ROCKFON Scholar

plokštės edukacinėms įstaigoms

ROCKFON Tropic

ROCKFON Medicare Standard

sveikatos priežiūros patalpoms

ROCKFON Medicare Plus

sveikatos priežiūros patalpoms

ROCKFON Medicare Air

sveikatos priežiūros patalpoms

ROCKFON Medicare Block

sveikatos priežiūros patalpoms