Lubų plokštės, pagamintos iš mineralinės vatos, pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis – ypač aukšta garso sugertimi. Dėl šių savybių dažnai montuojamos patalpose, kur norima sumažinti aidėjimo trukmę ir tokiu būdu pagerinti akustinį komfortą.

Renkantis tinkamą produktą pagal garso sugerties savybes, reikėtų atkreipti dėmesį į konkrečios lubų plokštės deklaruojamą garso sugerties klasę. Klasė priklauso nuo išmatuotos garso sugerties kreivės. Aukščiausios klasės lubų plokštės, t.y. geriausiai gerenčios garsą yra žymima A raide, o žemiausia – E. Atkreiptinas dėmesys, jog esant kuo aukštesnei klasei, tuo bus aukštesnė ir lubų plokštės kaina, todėl svarbu pasirinkti racionaliausią sprendimą pagal patalpų naudojimo paskirtį.

Plokščių matmenys

Standartiniai lubų plokščių išmatavimai yra 600×600 mm arba 1200×600 mm, tačiau priklausomai nuo konretaus modelio, jų išmatavimų asortimentas gali būti gerokai platesnis, pvz.: 600×1800 mm, 300×1200 mm, 1200×1200 mm ir kiti. Renkantis plokščių matmenis, svarbu atkreipti dėmesį į kitų lubų elementų (šviestuvai, vėdinimo elementai ir pan.), matmenis ir tinkamą jų integravimą.

Standartiniai matmenys:

   

Nestandartiniai matmenys:

Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti matmenų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Paviršiaus tekstūros ir spalvos

Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pagrindo pasižymi jog turi lygų paviršių, todėl jas sumontavus gaunamas estetiškai „švarus“ paviršiaus vaizdas.

Standartinė lubų bei jų konstrukcijos spalva yra balta. Tačiau gamintojai tam tikriems modeliams turi savo išskirtinę spalvų paletę. Renkantis spalvą, svarbu atkreipti dėmesį ir į konstrukcijos spalvą.

Briaunos tipai

Didžioji dalis lubų plokščių modelių gali turėti skirtingus briaunų tipus, kurių standartinį asortimentą pateikiame žemiau, tačiau pažymime jog dalis modelių gali turėti išskirtines ir specialias briaunas. Briaunos tipas labai įtakoja galutinį estetinį lubų vaizdą.

Pastaba: priklausomai nuo gamintojo ir konkretaus plokštės modelio, gali būti briaunų tipų apribojimai, bei turi būti parenkama tinkama laikančioji konstrukcija, todėl renkantis visuomet rekomenduojame pasikonsultuoti.

Akustika

Patalpų akustika yra labai svarbus aspektas įrenginėjant patalpas. Plokštės iš mineralinės vatos pagrindo pasižymi labai geromis garso sugerties savybėmis. Tai reiškia jog sumontavus, patalpoje bus mažinama aidėjimo trukmė ir taip gerinamas akustinis komfortas. Plokštės garso sugerties savybes nurodo garso sugerties koeficientas (žymimas αw) ir kuo jis yra aukštesnis, tuo bus geriau absorbuojamas garsas ir triukšmo šaltinis.

Pastaba: Labai svarbu atkreipti dėmesį jog „garso sugertis“ ir „garso izoliacija“ yra skirtingos sąvokos ir priklausomai nuo situacijos ir keliamų reikalavimų, turi būti parenkami konkretūs spendimai. Dėl šiuos priežasties tikrai rekomenduojame pasikonsultuoti su mūsų personalu.

Ecophon Master A

Prekės aprašymas

Ecophon Super G A

Prekės aprašymas

Rockfon Samson

Prekės aprašymas

Rockfon Tropic

Prekės aprašymas

GAMINTOJAI
ĮGYVENDINTI PROJEKTAI